Ehdokkaat / Kandidater / Candidates

Keskusvaalilautakunnan kokouksessaan 19.9.2012 vahvistama Taideyliopiston ylioppilaskunnan vuoden 2012 edustajistovaalien ehdokaslista.

Edustajistovaalit käydään 1.-3.10.2012. Lisätietoja vaaleista löydät näiltä verkkosivuilta.

I deras möte på 19.9.2012 publicerade centralvalnämnden den officiella kandidatlistan för Konststudentkårs delegationval 2012.Valet är 1.-3.2012. Mera information om valet finns på de här webbsidor.

The Central Election Committee published the candidate list for the Art Student Union’s Council Election 2012 in their meeting Sep 19th 2012. The Council Elections are held Oct 1st to 3rd 2012. More information on the election can be found on this website.

(Översättningar / Translations:
Vaalirengas = Valring / Alliance
Vaaliliitto = Valförbund / Coalition
Vaaliliittoihin kuulumaton ehdokas = kandidat som är inte medlem i valförbund / candidate who is not a member of a coalition)

A Vaalirengas: Teakin vaaliliiton ja puolueen vaalirengas

Vaaliliitto: Puolue
2    Arnold Dylan Ray Demian
3    Bogush Andrey
4    Elo Tyko Yrjö Antero
5    Erre Erika
6    Haapakorpi Tuukka Petteri
7    Hannus Saara Inkeri
8    Jorgensen Jeppe
9    Kaihlanen Maria Loviisa
10    Karimäki Jani Kristian
11    Kinanen Mikael Matti Juhani
12    Kolttola Lauri Aaron
13    Kynkäänniemi Inka Riina Sofia
14    Meriläinen Reija Matilda
15    Miettilä Minna Kaisa
16    Neuvonen Niko Matias
17    Nyyssölä Antti Sakari
18    Petäjäniemi Tiitus
19    Saarinen Raimo
20    Tanskanen Henna Christina
21    Vesikukka Teppo
22    Wisniewska Bogna

Vaaliliitto: Teakin vaaliliitto
23    Erkamo Eero Johannes
24    Heiskanen Panu Kalle Pongpakorn
25    Keisanen Elisa Emilia
26    Koponen Marja Elina
27    Lindberg Ira Veronika Alile
28    Martikainen Milla Alina
29    Ollitervo Marjut Elviira
30    Sallinen Katja Tuulikki
31    Tuovila Elisa

Vaaliliittoihin kuulumaton ehdokas
32    Rehumäki Tuuli Sisko

B Vaaliliitto: Akateeminen vapautusrintama
33    Pellinen Riikka Mari-Kaisa
34    Sateila Mikko Matias
35    Supponen Lauri
36    Tarnanen Niilo Daniel
37    Tuominen Joonas Olavi
38    Visala Aura Inkeri

C Vaaliliitto: Hengen miehet
39    Liikkanen Einari Anton
40    Margarjan Samvel Junior

D Vaaliliitto: Piparipuolue
41    Korpelainen Lukas Kristo
42    Tarvainen Mirva Maria

E Vaaliliittoihin kuulumaton ehdokas
43    Kohva Visa Matias

F Vaaliliittoihin kuulumaton ehdokas
44    Lehtinen Salla Maaru

G Vaaliliittoihin kuulumaton ehdokas
45    Oittinen Eevi Johanna

H Vaaliliittoihin kuulumaton ehdokas
46    Prieto Nicolas

I Vaaliliittoihin kuulumaton ehdokas
47    Putkonen Anni